Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörlüğünden:

AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR

(PROFESÖR, DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ)

Üniversitemizin akademik birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan Akademik Atanma ve Değerlendirme Kriterlerinin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan Öğretim Üyesi alınacaktır. İlan kadrolarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Başvuru süresi ilanın Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gündür.

İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin https://www.agri.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Birimi Bölüm/Anabilim Dalı Unvanı Derece Başvuru Koşulu
Fen Edebiyat Fakültesi Fizik/Atom ve Molekül Fiziği A.D. Profesör 1 İlgili alanda Doktora yapmış ve doçentliğini almış olmak.
Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim/Organik Tarım Pr. Profesör 1 Sito Genetiği ve Bitki Islahı alanında çalışmış olmak.
Yabancı Diller Yüksekokulu Mütercim Tercümanlık/ Mütercim Tercümanlık A.D. Doktor Öğretim Üyesi 1 İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora yapmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı/ Rus Dili ve Edebiyatı A.D. Doktor Öğretim Üyesi 5 Rus Dili ve Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri/ Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık A.D. Doktor Öğretim Üyesi 1 İlgili alanda doktora yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi Temel Eğitim/ Sınıf Eğitimi A.D. Doktor Öğretim Üyesi 5 Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi alanında doktora yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi/ Müzik Eğitimi Anasanat Dalı Doktor Öğretim Üyesi 2 Güzel Sanatlar Eğitimi lisans mezunu olmak ve Müzik eğitimi alanında doktora yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi Temel Eğitim/Sınıf Eğitimi A.D. Doktor Öğretim Üyesi 1 Sınıf Eğitimi alanında veya Yeniçağ Tarihi alanında doktora yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilim ve Kamu Yönetimi/Kentleşme ve Çevre Sorunları A.D. Doktor Öğretim Üyesi 5 Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans mezunu olmak ve ilgili alanda doktora yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilim ve Kamu Yönetimi/ Siyaset ve Sosyal Bilimler A.D. Doktor Öğretim Üyesi 5 Yönetim ve Organizasyon alanında doktora yapmış olmak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© All Right Reserved